Konya’da obruk oluştu:

9 Mayıs 2018

Konya’nın Karapınar ilçesinde yaklaşık 7 metre çapında ve 10 metre derinliğinde obruk oluştu.

İlçeye 7 kilometre uzaklıktaki Eşeli mevkisinde, Fikret Karakaya’ya ait yonca ekili tarlada oluşan obruk, bölgedeki çiftçileri tedirgin etti. Karakaya’nın oğlu Latif Karakaya, obruk oluşan yerin ilerisinde buğday ekili tarlada çalıştığı sırada büyük bir ses duyduğunu söyledi.

Bu sesin obruk oluşurken ortaya çıkan ses olduğunu sonradan anladığını aktaran Karakaya, son olarak pazar günü yonca ekili tarlayı gezdiğini, o gün obrukla karşılaşmadığını belirtti.

Latif Karakaya, yaşadıklarını şöyle anlattı:
“Pazar gönü bir şey yoktu. Pazartesi günü sabah hat çekiyordum. Büyük bir ses duydum, sanki kapı çarpılmış gibi. Öğleden sonra yoncada çalışırken bir baktık obruk oluşmuş. Yıldırım düşmüş gibi ses geldi. Önce obruk olduğunu düşünmedik. Tarlaya bir baktık obruk olmuş. Tarlanın ortasında bir çukur görünce tuhaf olduk. Obruk korku yaratıyor. Akşam evimiz de gidecek gibi zannediyoruz. Allah’tan can kaybı yok, büyük tehlike. Belediyeye haber verdik. Tellerle çevrilecek. Obruk da oluşsa mecbur çalışıyoruz, burası ekmek kapımız. Bırakıp gidecek halimiz de yok.”

Kaynak: Hürriyet

Bir yorum

  • Dr. İsmail Hakkı KARAMANDERESİ 12 Mayıs 2018, 2:39 pm

    Bu tip olaylar kolayca geçiştirilecek konular değildir. Çok kapsamlı ve geniş perspektiflerden değerlendirilmesi gerekir. Bu konu herşeyden önce Devletin Araştırma kadrolarınca devamlı ve detaylı gözlemlerle yapılacak bir araştırmadır.
    AFAD, İmar İskan Bakanlığı, MTA Genel Müdrülüğü (Eskiden Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü) idi. Bu konuları çok kapsamlı araştırıyor ve konular hakkında ciddi raporlar yazılıyordu. Fakat biz yine İmam ve Hocalarımız Kanalı ile Fayların Yerlerini, Volkanizmaların bacalarını kapatabildiğimize göre bu OBRUK’ları da önleyebiliriz. Amin. Allah yardımcımız olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir